Historia firmy ContiTech

Nasze korzenie. Podstawa idei.

Historia firmy ContiTech

Spółka Continental Aktiengesellschaft została założona w 1871 roku w Hanowerze. Tutaj nasi poprzednicy wykonują pierwszą w Niemczech oponę rowerową wypełnioną powietrzem. Tutaj również zmyślni naukowcy opracowują pierwszą oponę samochodową. Dzięki tym innowacjom firma Continental stała się jednym z czołowych producentów opon.

Przedsiębiorstwo zyskało renomę nie tylko dzięki oponom, ale i dzięki innym produktom technicznym: Gdy pierwszy statek powietrzny Niemiec wzbijał się w powietrze w lipcu 1900 roku, materiał poszycia balonów firmy Continental był stosowany do uszczelniania balonetów (komór wypełnionych gazem). Nowe gumowo-metalowe amortyzatory drgań absorbują uderzenia i poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Od dziesięcioleci nasze obciągi gumowe z warstwą kompresyjną należą do czołowych produktów na rynku. Pasy napędowe zapewniają bezpieczne przeniesienie mocy coraz silniejszych silników.

Systemy zawieszenia pneumatycznego oferują antywibracyjne rozwiązania techniczne w zakresie łożyskowania elementów pojazdów użytkowych i szynowych. Natomiast w samochodach i maszynach stosowane są elastyczne przewody marki Continental. Continental działa również w branży górniczej: Taśmy przenośnikowe z linkami stalowymi rewolucjonizują transport w górnictwie i sprawiają, że jest znacznie wydajniejszy.

Sukces tych produktów był powodem usamodzielnienia się działu Produkcji Technicznej pod zbiorczą marką ContiTech w 1991 roku.

Do 2004 roku spółka ContiTech AG rozwijała się uzyskując status największego w skali świata specjalisty w zakresie technologii kauczuku i tworzyw sztucznych poza obszarem przemysłu oponiarskiego.

W 2008 roku powstaje samochód przyszłości wyposażony w rozwiązania ContiTech zapewniające trwałą mobilność w zakresie napędu, wyposażenia wnętrza i technologii cieczy (fluid technology).

Continental completed acquisition of the American rubber company Veyance Technologies Inc., in Fairlawn, Ohio, on January 30., 2015. With the most important acquisition in the company's recent history, the international automotive supplier, tire manufacturer and industry partner is strengthening its worldwide industrial business.

 

Continental-Caoutchouc- & Gutta-Percha Compagnie: 1871 – założenie firmy w Hanowerze