Continental wspiera rozwój

polskiej komunikacji miejskiej

Hanower sierpień 2017 rPrzedsiębiorstwo technologiczne jest reprezentowane ze swoimi produktami w niemal wszystkich najważniejszych projektach komunikacji szynowej w dużych polskich miastach • Kompleksowe rozwiązania dla komunikacji szynowej przyszłości • System amortyzacji spełnia wymagania europejskiej normy ochrony przeciwpożarowej EN 45545

Warszawa czy Gdańsk, Poznań lub Wrocław: komunikacja miejska w dużych polskich miastach w ciągu kolejnych lat wciąż będzie się rozwijać. Oprócz rozbudowy sieci tras wiele nowych pojazdów będzie się przyczyniać do poprawy atrakcyjności śródmiejskich systemów metra i tramwajów. Wspólnie ze swoim partnerem, firmą Transcomfort, firma Continental dostarcza polskim producentom pojazdów z systemami amortyzacji i elementami gumowo-metalowymi dla niemal wszystkich ważnych projektów komunikacji szynowej obecnych w dużych polskich miastach. Na międzynarodowych targach pojazdów szynowych Trako (w dniach od 26 do 29 września 2017 r. w Gdańsku, hala B, stoisko 2) Continental zaprezentuje aktualne zastosowania dla polskiego rynku oraz udane projekty wraz ze swoim polskim partnerem, firmą Transcomfort.

Continental w swoim oddziale ContiTech prezentuje kompletny system amortyzacji do zastosowań w stopniu wtórnym amortyzacji, który spełnia wymagania normy europejskiej EN 45545.

Continental w swoim oddziale ContiTech prezentuje kompletny system amortyzacji do zastosowań w stopniu wtórnym amortyzacji, który spełnia wymagania normy europejskiej EN 45545.

Zdjęcie: ContiTech

Download
(JPG | RGB | 300dpi | ca. 18x13 cm | 0.7 MB)

Stawianie czoła wyzwaniom technicznym

Przemysł komunikacji szynowej stanowi dla firmy Continental strategicznie ważną kluczową branżę z szansami wzrostu dla innowacji i technologii. Firma Continental już dziś opracowuje w swoim dziale ContiTech produkty dla komunikacji szynowej, które są wytrzymałe i trwałe oraz zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa. Czy to w wózku wagonu i lokomotywy, czy w systemach klimatyzacji i ogrzewania lub w wyposażeniu wnętrza: eksperci pracują nad kompleksowymi rozwiązaniami, które spełniają aktualne wymagania techniczne producentów pojazdów. Do ciągle powiększającej się palety oprócz systemów amortyzacji oraz części metalowo-gumowych należą takie produkty jak mieszki i węże.

Za pomocą nowych produktów, na przykład z branży konstrukcji lekkich, oraz dzięki integracji przetworników w swoich produktach Continental pragnie współtworzyć przyszłość branży. Dlatego przedsiębiorstwa technologiczne już od lat angażują się w projekty badawcze, aby komunikacja szynowa mogła być bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i cichsza.

Rozwiązania dla ochrony przeciwpożarowej

Dla ochrony przeciwpożarowej dla pojazdów szynowych firma Continental oferuje produkty, które spełniają wymagania normy europejskiej EN 45545. Do rozwiązań należy kompletny system amortyzacji do zastosowań we wtórnym stopniu amortyzacji. Zwiększa on komfort i bezpieczeństwo w pociągach metra, tramwajach i pociągach dużych prędkości. Nowoczesna konstrukcja składa się z poduszki zawieszenia pneumatycznego i sprężyny stożkowej. Wszystkie podzespoły są oddzielnie certyfikowane i przeszły pozytywnie badania trwałości.

Oprócz tego firma Continental posiada kompetencje w zakresie techniki materiałowej, pozwalające na produkcję wszystkich komponentów palety produktów zgodnie z aktualnymi normami ochrony przeciwpożarowej. Korzyść czerpie z tego w równej mierze zarówno rynek pierwszego wyposażenia, jak i rynek części zamiennych. Dla rozwoju firma Continental wykorzystuje efekty synergii z całego przedsiębiorstwa i bazuje na wiedzy wszystkich obszarów koncernu.


KONTAKT Z REDAKCJĄ

Antje Lewe

Spokeswoman
Head of Media and Public Relations

Vahrenwalder Str. 9
30165 Hannover, Germany

Phone: +49 511 938-1304
Fax: +49 511 938-81304

E-Mail Contact